Hakkımızda
G.T.:  3 0 . 0 9 . 2 3


RESPO₂ Medikal, solunum ve uyku apnesi cihazları alanında home care olarak çalışan bir tıbbi cihaz firmasıdır. yıllar içerisinde ki bilgi, birikim ve deneyimleri ile daha kurumsal bir yapıya sahip olmakla beraber hasta ve hasta yakınlarımıza hizmet vermekteyiz.

Sosyal güvenlik kurum ve özel kuruluşlara mensup tüm hastalarımızın tedavileri için gerekli tıbbi malzemelerin tamamını temin ederek en doğru şekilde ve sağlıklı bir tedavi yöntemi sunmaktayız.

Hekimlerimiz tarafından rapor, reçete edilen Ev Tipi Mekanik Ventilatörler, Oksijen Konsantratörleri, Uyku Apnesi Cihazları, Aspiratörler, Yetişkin ve Pediatrik Pulseoksimetre Cihazları, Oksijen Tüpleri, firmamız tarafından temin edilebilmekte ve gerekli prosedüler tarafımızdan takip edilmektedir.

Geri ödeme kapsamındaki cihazlar nasıl alınır?


Hastanelerin ilgili kliniklerinden hekimler tarafından yazılan 3 hekim imzalı heyet raporu ile bulunduğunuz şehir de ki ilgili SGK merkezine başvuru yapılır.

Kurumun elinde istenilen cihazdan var ise kendileri vermektedir. SGK merkezinin elinde cihaz bulunmamakta ise anlaşmalı olduğu Tıbbi Cihaz Merkezlerinden temin edilir.

İhtiyaç duyulan cihazlara göre fiyat farkı vererek yada herhangi bir ücret ödemeden cihazlarınızı temin edebilirsiniz.

Uyku apnesi nedir?


Uyku apnesi yaygın olarak görülen, tedavi edilebilir bir uyku bozukluğudur. Günlük enerji düzeyinizi, zihinsel performansınızı ve uzun vadede sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Bazı vakalarda, tedavi edilmemesi halinde ölümcül bile olabilir.

Uyku apnesi rahatsızlığınız olduğunda uyku sırasında hava yolunuzdaki yumuşak doku çöker ve akciğerlerinize oksijen ulaşmasına engel olur. Bu durum hava yolundaki kasların zayıf olmasından, dilin büyük olmasından, obeziteden veya başka bir nedenden kaynaklanabilir.

Solunumunuz gece boyunca yüzlerce kez kesilebilir ve bu nedenle horlama, zor nefes alma, hatta uykudan uyanma gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

Hastanedeki solunum tedavisini nasıl sağlıyoruz?


Solunum yetmezliği veya sıkıntısı olan hastalara uygulanacak Noninvaziv veya invaziv desteğin temel gereksinmelerini kolay ve etkin şekilde karşılayan bir ürünlerdir.

Akciğer içinde sekresyonu olup, öksürerek çıkarmakta zorlanan hastaların, rahat soluyabilmeleri için evlerinde kullanmaları gereken bir cihazdır. Ayrıca hastanelerin Yoğun Bakım Ünitelerinde de solunum desteğine yardımcı alet olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Türkiye distribütörlüğünü yapmış olduğumuz ventilatör cihazı nedir?


Ventilatör solunum destek cihazıdır. Cerrahi sırasında veya ciddi bir akciğer hastalığının tedavisi veya normal solumayı etkileyen başka bir durum söz konusu olduğunda ventilatör kullanılabilir. Ventilatör çoğunlukla hastanelerde ancak bazen ev ortamında da kullanılırlar.

Ventilatör; mekanik ventilatör, respiratör, solunum cihazı veya yapay solunum cihazı olarak da adlandırılır.

ÜST